با ما همراه باشید

کودکی کار آفرینان بزرگ استیو آنتونی بالمر( مدیر اسبق مایکروسافت)

منتشر شده

در

کودکی کار آفرینان بزرگ استیو آنتونی بالمر( مدیر اسبق مایکروسافت)
5 (100%) 1

استیو آنتونی بالمر (Steve Ballmer) در تاریخ ۲۴ مارس ۱۹۵۶ در شهر دیترویت در ایالت میشیگان آمریکا به دنیا آمد. او از ژانویهٔ ۲۰۰۰ تا فوریه ۲۰۱۴ مدیرعامل شرکت مایکروسافت بود. او تمام دارایی خود را از راه کارمندی شرکت مایکروسافت بدست آورد، در حالی که نه مؤسس و نه خویشاوند مؤسس شرکت بود. او در فهرست ثروتمندترین افراد دنیا که توسط مجلهٔفوربس منتشر می‌شود، با دارایی معادل ۱۵٫۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۳ میلادی در مکان ۵۱ دنیا قرار گرفته‌است.

زندگی شخصی

او از یک پدر مهاجر سوییسی و مادر یهودی بلاروسی بدنیا آمد.

مشاغل

بالمر در قسمت‌های مختلف شرکت مایکروسافت شامل توسعه سیستم‌های عامل، اجرا، فروش و پشتیبانی مدیر بوده‌است. در ژوئیه ۱۹۹۸ بالمر به مدیریت مایکروسافت ارتقاء پیدا کرد. در ژانویه ۲۰۰۰ پس از آن‌که بیل گیتس از سمت مدیرعامل استعفا داد، بالمر به این سمت برگزیده شد.

درحالیکه بیل گیتس بخش فنی را زیر نظر دارد، بالمر امور مالی را هدایت می‌کند. در سال ۲۰۰۳ میلادی بالمر ۸٫۳٪ از سهام خود را فروخت و تنها ۴٪ از آن را نگه داشت.

در ماه اوت ۲۰۱۳ اعلام شد که بالمر ظرف مدت ۱۲ ماه از سمت خود کنار خواهد رفت و کمیته‌ای که بیل گیتس هم یکی از اعضای آن است درمورد انتخاب مدیرعامل جدید تصمیم خواهد گرفت. نهایتاً در فوریه ۲۰۱۴، ساتیا نادلا به عنوان مدیرعامل جدید مایکروسافت انتخاب شد. بالمر که برای ۱۴ سال سکان هدایت مایکروسافت را برعهده داشت، ۴ درصد از سهام توییتر را (به ارزش ۸۰۰ میلیون دلار) خرید و به سومین سهامدار بزرگ این کمپانی تبدیل شد. سهام بالمر اکنون از جک دورسی، مؤسس و مدیرعامل کنونی توییتر بیشتر است.

منبع:ویکی پدیا

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *