با ما همراه باشید

منتشر شده

در

خاطره انگیزترین بازی های قدیمی
5 (100%) 2

بازی های قدیمی همیشه حس خوبی به من میدهند، من را به یاد کودکی ام می اندازند و حس خوب نوستالژی را در من زنده میکنند. در این مقاله خاطره انگیز ترین بازی های قدیمی را برای شما جمع آوری کرده ایم.

Super Mario Bros

سال عرضه: ۱۹۸۵

پلتفرم اولیه: (Nintendo Entertainment System(NES

توسعه دهنده: Nintendo

بازی Super Mario Bros(که در ایران به قارچ خور معروف است) در سال ۱۹۸۵ به کارگردانی شیگرو میاموتو عرضه شد.این بازی با استفاده از زبان اسمبلی ساخته شده است.سوپر ماریو نیازی به معرفی ندارد زیرا همه ما با آن آشنا هستیم، شخصیتی که خاطرات زیبایی را برای ما ساخته است.داستان کلی بازی به این صورت بود که شما باید وارد قلعه میشدید، غول آن را شکست و ملکه را نجات میدادید.گرافیک و محیط بازی بسیار زیبا ساخته شده و بعد از گذشت چندین سال هنوز هم زیباست و آن حس نوستالژی را به خوبی منتقل میکند.موسیقی بازی بسیار زیبا نواخته شده است و در حالت عادی آرامش بخش است اما هنگامی که وقت شما رو به اتمام است یا درحال مبارزه با غول آخر هر مرحله هستید، ریتم موسیقی تندتر و هیجان انگیزتر میشود.سوپر ماریو با فروش ۴۰,۲۴۰,۰۰۰ نسخه، پرفروش ترین بازی NES نیز میباشد.

Streets of Rage

سال عرضه: ۱۹۹۱

پلتفرم اولیه: Sega Genesis

توسعه دهنده: Sega

شورش در شهر (Streets of Rage) یکی از سه بازی برتر کنسول سگا جنسیس(Sega Genesis) است و موفقیت های نسخه اول سبب تولید دو نسخه دیگر از این بازی شد، تا این سه گانه در تاریخ جاودانه شود.بازی دارای سه شخصیت است که هر کدام از آن ها حرکات مخصوص به خود را دارند.

Sonic The Hedgehog 1

سال عرضه: ۱۹۹۱

پلتفرم اولیه: Sega Genesis

توسعه دهنده: Sega

همه کسانی که در گذشته سگا جنسیس داشتند شخصیتی شیطون، سریع و بازیگوش  را به یاد می آورند.سونیک شخصیتی است که به دلیل محبوبیت بالا تبدیل به نماد کمپانی سگا شد.گیم پلی بازی بر پایه سرعت بنا شده است و سونیک با سرعت زیاد حلقه جمع میکند. اگر به دشمنان برخورد کند، تمام حلقه ها از دستش میروند و مجبور است آن ها را دوباره جمع کند.

Duck Hunt

سال عرضه: ۱۹۸۴

پلتفرم اولیه: (Nintendo Entertainment System(NES

توسعه دهنده: Nintendo

اگر شکار اردک (Duck Hunt) را به یاد داشته باشید، حتما تفنگ میکرو که با نام NES Zapper شناخته میشود را بیاد دارید.در این بازی یک نفر اردک را کنترل میکند و نفر دیگر باید با تنفگ آن را بزد. نحوه ی کار تفنگ به این صورت است که با هر شلیک، برای یک لحظه بسیار کوتاه صفحه کاملا سیاه، اردک تبدیل به مربع سفید و اگر درست هدف گرفته باشید اردک کشته میشود.ترفندی هم برای گول زدن بازی وجود دارد به این صورت که اگر تفنگ را به سمت یک منبع نور مانند لامپ بگیرید و شلیک کنید، اردک ها یکی یکی کشته میشوند.

Tetris

سال عرضه: ۱۹۸۴

پلتفرم اولیه: (Nintendo Entertainment System(NES

توسعه دهنده: Sega

تتریس (Tetris) یکی از خاطره انگیز ترین و قدیمی ترین بازی هاست که به دلیل ساده بودن گیم پلی آن هر کسی آن را بازی میکند.خالق بازی شخصی اهل روسیه با نام الکسی پاجیتنو است.اگر در تتریس به مرحله ۲۹ میرسیدید بلوک ها بسیار سریع پایین می آمدند. این کار باعث باختن بازیکن میشد، دلیل این کار کمبود حافظه و محدودیت پردازنده کامپیوتر های آن زمان بود .تتریس با فروش ۵,۵۸۰,۰۰۰ نسخه، ششمین بازی پرفروش NES نیز میباشد.

امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و حس نوستالژی درونتان زنده شده باشد.

در پایان شما میتوانید بازی های معرفی شده را به صورت آنلاین بازی کنید.

super mario bros

Streets of Rage

sonic the hedgehog 1

Duck Hunt

Tetris

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *